سامانه جامع مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی
 

دومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی برگزار شد


تاریخ درج خبر:

1397/12/26

دومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی از 22 تا 24 اسفندماه 97 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد.

مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی که به همت جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان استان فارس و با حمایت این بنیاد از تابستان سال 94 شروع شده، از بهار سال 96 تا بهار سال 97 برای 365 نفر از دانش اموزان ناحیه 3 شیراز، کازرون، ارسنجان، خرامه و فبروزآباد برگزار شد و از این تعداد شرکت کننده بعد از سه مرحله 66 نفر موفق به حضور در مرحله چهارم و دومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی شدند.

این تعداد در مرحله چهارم ضمن ارائه پروژه های نهایی خود در حضور داوران، در کارگاه های آموزشی و دیگر برنامه های در نظر گرفته شده شرکت نمودند.

در مدت برگزاری دومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی تعداد 43 پروژه در حوزه های مختلف پژوهشی، ادبی و کتابخوانی مورد ارزیابی قرار گرفت. برای ارزیابی پروژه ها به صورت حضوری در روز اول برنامه، 5 سالن موازی در 5 ساعت در نظر گرفته شده بود و سایر شرکت کنندگان هم می توانستند بنا بر علاقه خود در هر کدام از سالن ها شنوده ارائه دوستان خود باشند. در هر سالن هم بنابر موضوع انتخابی 2 داور تخصصی به ارزیابی ارائه دانش آموز پرداختند.

در ادامه روز اول و پس از پایان ارائه دانش آموزان در بخش ارزیابی پروژه ها، سمینارهایی با عناوین بین رشته ای توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی برای دانش آموزان ارائه شد و در انتهای روز اول دانش آموزان در دو نشست جداگانه با دو تن از نخبگان استان فارس خانم دکتر محبوبه البرزی و آقای دکتر عزت اله رییسی آشنا شده و از نزدیک در جریان روند زندگی و مسیر موفقیت پیموده شده توسط این عزیزان قرار گرفتند. هم چنین در این دو نشست در رابطه با مباحثی از جمله لزوم غلبه بر غرور در روند موفقیت و اهمیت خودشناسی در این مسیر توضیحاتی برای دانش آموزان ارائه نمودند.

در روز پنج شنبه مورخ 23 اسفندماه 97 دانش اموزان ابتدا در سمیناری با عنوان به سوی نوآوری شرکت کرده و با مفاهیم مربوط به دنیای نوآوری و کسب و کار آشنا شدند و پس از آن در کارگاهی 7 ساعته علاوه با آشنایی با مدل بوم کسب و کار، در گرو های 5 تا 7 اقدام به ایده پردازی در حوزه کسب و کار و تکمیل بوم کسب و کار خود شدند. پس از آن در پایان روز دوم در کارگاه یک ساعت و نیم مالکیت فکری شرکت کرده و با مفهاهیم ثبت مالکیت فکری و روند ثبت اختراع آشنا شدند.

در روز پایانی برنامه در جمعه مورخ 24 اسفند از ساعت 8 صبح تا 13:30 دانش آموزان با انتخاب قبلی، هر کدام در دو کارگاه از سری کارگاه های موازی به شرح زیر شرکت کردند:

سری اول کارگاه های موازی: (جمعه مورخ 24/12/97 از ساعت 8 تا 10:30)

1)      کارگاه انواع تفکر (تفکر واگرا، همگرا، فلسفی و ...) با ارائه خانم سمیرا راه پیما

2)     کارگاه هنر گفتگو (زبان آگاهی) با ارائه خانم عطیه فیروزمند

3)    کارگاه قصه درمانی؛ قصه‌های قدیمی به چه دردی می‌خورند؟ با ارائه آقای محمد حسین امانت

سری دوم کارگاه های موازی: (جمعه مورخ 24/12/97 از ساعت 10:45 تا 13:15)

1)      کارگاه مدیریت زمان با ارائه خانم دکتر فهیمه کشاورزی

2)     کارگاه هوش هیجانی (Emotional intelligence) و عزت نفس (Self esteem) با ارائه خانم فاطمه کمالی

3)     کارگاه کاغذ و تا در علم و هنر ( آشنایی با اوریگامی) با ارائه آقای سروی

در نهایت و در روز چهارم، نتایج نهایی در اختتامیه ای با حضور مسئولین استانی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. در این مراسم که بعداز ظهر روز جمعه مورخ 24/12/97 در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیرازبرگزار گردید، پس از خوش آمدگویی دکتر حبیب شریف رییس بنیاد نخبگان استان فارس و توضیحاتی در رابطه با مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی و هم چنین نحوه حمایت بنیاد و مجمع خیران نخبه پرور فارس از برگزیدگان، حسین میهمی مدیر علمی برنامه گزارشی از فرآیند علمی برنامه ارائه نمود و پس از آن با حضور مدیرکل آموزش و پرورش فارس، جمعی از خیران، در ابتدا از 20 نفر از دوستان علمی همکار در برنامه که وظیفه مشاوره 66 دانش آموز را برعهده داشتند تقدیر شد و پس از آن از مدیران و کارشناسان سازمان هایی که در دو سال گذشته به صورت مادی و معنوی حامی برنامه بودند با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

در بخش پایانی برنامه اختتامیه با اعلام نتیج نهایی، 42 نفر از شرکت کنندگان با کسب مقام اول به عنوان «سفیر بنیاد نخبگان استان فارس» در شهرستان خود انتخاب شدند و 21 نفر از ایشان از طرف مجمع خیران نخبه پرور فارس به مدت حداقل یک سال «جایزه تحصیلی امید» را دریافت خواهند کرد، هم چنین 24 نفر با کسب مقام دوم علاوه بر دریافت لوح تقدیر و هدیه به عنوان عضو افتخاری کمیته علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی انتخاب شدند.

  نتایج نهایی به شرح زیر اعلام گردید: (به ترتیب شهرستان و ناحیه)

ردیف

نام

نام خانوادگی

شهرستان

رتبه

وضعیت بورس تحصیلی

1

سولماز

برومندی

ارسنجان

اول

 

2

کیمیا

جوکار

ارسنجان

اول

 

3

علیرضا

رحیمی

ارسنجان

اول

 

4

امیرحسین

فاطمی

ارسنجان

اول

 

5

علی

کریمی جشنی

ارسنجان

اول

 

6

هانیه

نعمتی

ارسنجان

اول

 

7

سید صدرالدین

حسینی

ارسنجان

اول

 

8

آلا

ابراهیمی

ارسنجان

دوم

 

9

مهدی

امینی

ارسنجان

دوم

 

10

سید ایلیا

حسینی

ارسنجان

دوم

 

11

فاطمه

رحمانی

ارسنجان

دوم

 

12

ساناز

رحیمی

ارسنجان

دوم

 

13

سید محمد حسین

معصومی

ارسنجان

دوم

 

14

زهرا

میرشکاری

آباده طشک

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

15

معصومه

نگهداری

آباده طشک

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

16

هانیه

صیادی چهارراهی

آباده طشک

دوم

 

17

فاطمه

انصاری

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

18

مریم

انصاری

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

19

صهبا

جامیشی

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

20

زهرا

خارستانی

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

21

سعید

علی پور

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

22

فاطمه

لشنی

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

23

سید محمد مهدی

میر محمود

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

24

محمدرضا

زارعی

خرامه

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

25

یاسین

بذرافکن

خرامه

اول

 

26

فاطمه

طاهری

خرامه

اول

 

27

محمد مهدی

کشاورزی

خرامه

اول

 

28

محمد حسن

احمدی

خرامه

دوم

 

29

فاطمه

ایزدی

خرامه

دوم

 

30

امیرحسین

حسینی

خرامه

دوم

 

31

مریم

شیبانی سرشت

خرامه

دوم

 

32

نرگس

نفری

خرامه

دوم

 

33

زهرا

ثرنان

سروستان

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

34

زهرا

مرادی

شیراز

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

35

ابوالفضل

جنگخیز

فیروزآباد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

36

محمد مهدی

روشن

فیروزآباد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

37

کیمیا

راستی

فیروزآباد

اول

 

38

محمد

رضا نژاد

فیروزآباد

اول

 

39

ملیکا

فرهادی

فیروزآباد

اول

 

40

شیدا

قهرمانی

فیروزآباد

اول

 

41

محمد حسین

منفرد

فیروزآباد

اول

 

42

پدرام

محمدی

فیروزآباد

اول

 

43

زهرا

جوکار بنه عابدی

کازرون

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

44

مریم

جوکاری

کازرون

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

45

مریم

دهداری

کازرون

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

46

امین

دهقانی

کازرون

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

47

اسما

پایدار

کازرون

اول

 

48

مهشید

جمالی

کازرون

اول

 

49

مهسا

زارعی

کازرون

اول

 

50

محمد مهدی

مرادی تبار

کازرون

اول

 

51

محمد

مرحمتی زاده

کازرون

اول

 

52

مریم

مهرزاده

کازرون

دوم

 

53

محمدرضا

آثاری کار

ناحیه 3 شیراز

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

54

زهرا

بوستانعلی

ناحیه 3 شیراز

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

55

صادق

چسپاوی

ناحیه 3 شیراز

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید

56

نجمه

آزادی

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

57

لیلا

تیموری

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

58

نسترن

جاویدی

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

59

زینب

جواندوست

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

60

فاطمه

حسن پور

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

61

فاطمه

حیدری

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

62

سجاد

سلطانی

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

63

ستاره

کرانی

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

64

محمدرضا

کریم زاده 

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

65

آیلار

کشکولی

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

66

شبنم

نوروزی

ناحیه 3 شیراز

دوم

 

 

***



اگر حساب کاربری ندارید به عنوان یک دانش آموز ثبت نام کنید

بستن

ثبت نام

فیلدهای ثبت نام

بستن