سامانه جامع مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی
 

مرحله دوم دوره تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی (جایزه امید) در شیراز برگزار شد


تاریخ درج خبر:

1397/10/15

دومین مرحله از دوره تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی (جایزه امید) در روزه های پنجشنبه و جمعه، 13 و 14 دی ماه با شرکت 24 معلم از شهرستان های خنج و لامرد در بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد. این مرحله، دومین مرحله از برنامه چهار مرحله ای تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی شهرستان های خنج و لامرد است که به همت بنیاد نخبگان استان فارس، همکاری مجمع خیران نخبه پرور فارس و فرمانداری های شهرستان های خنج و لامرد برگزار می شود. این دوره آموزشی بر اساس نیاز به آموزش و ترویج مبانی مرتبط با خلاقیت، ایده پردازی و نوآوری و آنچه به عنوان نوارزش آفرینی از آن یاد می شود و همچنین تمرکز زدایی از آموزش این مباحث از مرکز استان به شهرستان های مختلف، هدف گذاری شده است. مبانی نظری و عملی که در این دوره طراحی و آموزش داده می شود منطبق با آخرین روش ها و مباحث آموزش خلاقیت در دنیا می باشد.

در مرحله دوم، پنج سرفصل اصلی با عنوان های انضباط شخصی، کار گروهی و تیمی، مشاهده، ایده پردازی و فرضیه سازی، تهیه و تدوین مطالب خلاق و تکنیک های خلاقیت برای معلمان طی دو روز ارائه گردید.

همچنین در این دوره معلمین در ابتدا در آزمون مرتبط با مباحث مرحله اول شرکت کردند و پس از آن در نشستی کوتاه با رییس بنیاد نخبگان فارس به بحث و تبادل نظر در رابطه با محتوا و اهداف دوره پرداختند.

معلمان شرکت کننده در این دوره می بایست طرح آموزش خلاقیت و ایده پردازی خود را که به عنوان پروژه  مرحله اول تهیه و به کمیته علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی ارائه داده بودند، براساس آموزش های مرحله دوم و در گروه های 2 تا 3 نفره تکمیل نمایند.. همچنین، در آغاز مرحله سوم آزمونی از مباحث ارائه شده در مرحله دوم از معلمان به عمل خواهد آمد.

***اگر حساب کاربری ندارید به عنوان یک دانش آموز ثبت نام کنید

بستن

ثبت نام

فیلدهای ثبت نام

بستن