سامانه جامع مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی
 

مرحله سوم مدرسه تابستانه خلاقیت و ایده پردازی ناحیه 3 شیراز برگزار شد


تاریخ درج خبر:

1396/11/8

پس از برگزاری مرحله دوم مدرسه تابستانه خلاقیت و ایده پردازی ناحیه 3 شیراز (سکونتگاه های غیررسمی)، از میان شرکت کنندگان در مرحله دوم، 21 نفر به واسطه موفقیت در انجام پروژه های مرحله دوم به مرحله سوم راه یافتند.

در مرحله سوم که در 4 بهمن ماه در شهرداری منطقه 2 شیراز برگزار شد، 21  نفر برگزیده در حضور  هیأت داوران بنیاد نخبگان به دفاع از پروژه های خود پرداخته و از این طریق با نظر داوران محترم برگزیدگان به مرحله پایانی برنامه مشخص شدند.

در مرحله سوم مدرسه تابستانه مذکور، دانش آموزان در برابر هیئت داوران متشکل از استعدادهای برتر استان و 2 نفر از دانش آموزانی که در اولین دوره مدارس به عنوان سفیر بنیاد انتخاب شدند (خانم ها ویستا باقری لنکرانی و محدثه حکیم منش)، به دفاع از پروژه های خویش به صورت انفرادی و گروهی (در صورت نگارش پروپوزال علمی) پرداختند. برای این کار دانش آموزان شرکت کننده در بخش پروپوزال پژوهشی و کتابخوانی 10 دقیقه فرصت داشتند تا کار خود را ارائه کرده و در 15 تا 20 دقیقه پس از آن به پاسخ گویی به سوالات مطرح شده بپردازند. در بخش ادبی نیز دانش آموزان فرصت داشتند تا براساس سوژه مشخص شده توسط داوران اثر مورد نظر را آماده نموده و سپس مورد ارزیابی قرار گیرند. هیئت داوران شرکت کننده در این بخش از تخصص های گوناگون انتخاب گردید تا توانایی دانش آموزان در برخورد با نگاه های غیر تخصصی سنجیده شود. به طور کلی تسلط در ارائه، انتقال مفهوم، امانت داری علمی و ادبی و چگونگی پاسخگویی به سوالات از جمله معیارهای مطرح شده در داوری بودند. پس از پایان جلسه داوری طرح های برگزیده به شرح زیر معرفی گردیدند.

برگزیدگان پس از شرکت در کارگاه های تکمیلی مرتبط با حوزه کار خود، تحت مشاورت دوست علمی در مدت 6 ماه به کار بر روی پروژه های خود خواهند پرداخت.

ردیف

نام

نام خانوادگی

نگارش پروپوزال

اثر ادبی

کتابخوانی

1

محمد رضا

آثاری کار

تایید

-

-

2

نجمه

آزادی

-

تایید

-

3

زهرا

بوستان علی

-

تایید

تایید

4

لیلا

تیموری

تایید

-

-

5

نسترن

جاویدی

تایید

-

-

6

زینب

جوان دوست

تایید

-

-

7

صادق

چسباوی

تایید

-

-

8

فاطمه

حسن پور

-

-

تایید

9

زهرا

حق شناس

مشروط

-

 

10

فاطمه

حیدری

-

-

تایید

11

سجاد

سلطانی

تایید

-

-

12

فرناز

علی پور

تایید مشروط

-

-

13

نازنین زهرا

فتحی

مشروط

-

-

14

ستاره

کرانی

تایید

-

-

15

مریم

کرمزاده

تایید

-

-

16

محمد رضا

کریم زاده

تایید

-

-

17

آیلار

کشکولی

-

-

تایید

18

زینب

محقق

-

تایید

-

19

نگین

نوروزی

تایید

-

-

20

شبنم

نوروزی

تایید

-

-

21

فاطمه

یونسی

مشروط

-

-

 

***اگر حساب کاربری ندارید به عنوان یک دانش آموز ثبت نام کنید

بستن

ثبت نام

فیلدهای ثبت نام

بستن