سامانه جامع مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی
 

برگزاری مرحله دوم اردوی جهادی مدرسه تابستانه خلاقیت و ایده پردازی ناحیه 3 شیراز


تاریخ درج خبر:

1396/8/8

پس از برگزاری مرحله اول اردوی جهادی مدرسه تابستانه خلاقیت و ایده پردازی دانش آموزان سکونتگاه های غیررسمی شیراز در مرداد ماه سال جاری، 23 نفر از برگزیدگان مرحله اول این برنامه از 3 تا 5 آبان ماه در مرحله دوم برنامه در شیراز شرکت نمودند.

در این مرحله دانش آموزان با شرکت در کارگاه های آموزشی با عناوین انضباط شخصی، فن بیان و روش ارائه، تفکر دینی و معرفت شناسی، مستندسازی علمی و روش پژوهش، لذت ادبیات و چیستی هنر، آموزش های خود در مرحله اول را تکمیل نمودند.

هم چنین با هدف آشنایی دانش اموزان با مراکز علمی و فرهنگی بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد ملی استان فارس و رصدخانه دانشگاه شیراز برنامه ریزی و اجرا گردید.

در این بازدید ها دانش آموزان با اهداف و فعالیت های کتابخانه ملی و بخش های مختلف آن آشنا شدند. هم چنین در بازدید از رصدخانه دانشگاه شیراز دانش آموزان اقدام به رصد اجرام آسمانی کرده و به طرح سوالات خود پرداختند.

در پایان برای تداوم ارتباط دانش آموزان با بنیاد و رصد بهتر استعداد دانش آموزان 4 پروژه از جمله انجام یک کار داوطلبانه، تدوین یک پروپوزال علمی، آفریش اثر در حوزه ادبی یا هنری و هم چنین مسابقه کتابخوانی برای دانش آموزان مطرح شد تا با اجرا توسط دانش آموزان و ارزیابی آن ها مرحله بعد برنامه برای برگزیدگان اجرایی گردد.

***اگر حساب کاربری ندارید به عنوان یک دانش آموز ثبت نام کنید

بستن

ثبت نام

فیلدهای ثبت نام

بستن